Spektaklis Kaune

Gruodžio 6 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus dailės akademijos, Kauno fakulteto foje viešės akcija „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“:
Kauno moterų draugija jau penktą kartą prisidėdama prie pasaulinės praktikos kviečia kauniečius ir miesto svečius prisijungti prie savo vykdomos akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ ir dalyvauti renginiuose. Jos metu, bendradarbiaujant su socialiai atsakingomis verslo, kultūros ir meno įstaigomis, Kauno mieste vyksta renginiai skirti smurto prieš moteris problemos viešinimui bei informavimui apie nukentėjusių asmenų galimybes gauti pagalbą.
VšĮ „Dialogų portikas“ dalyvauja akcijoje su šokio spektakliu „SpokŠok“, kuris buvo kuriamas apmąstant du senus, tačiau vis dar aktualius tekstus – Šv. Rašto Senojo Testamento „Giesmių giesmę“ ir garsiąją I. M. Young esę „Mesti kaip mergaitei“ („Throwing Like a Girl“).
Spektaklio kūrėjus domina išgyvenama kūniška patirtis. Kaip išdrįsti seksualiai reikštis visuomenėje, kurioje moteriškas kūnas ir judesys patiriamas kaip tai, į ką žiūrima (stebima, kad atitiktų … ir patiktų …)? Kaip išlikti atvirai galimybėms, tačiau apsisaugoti nuo žeidžiančių žvilgsnių? Kaip siekti tikslo ir “galėti” nuolatinio spoksojimo sąlygose?
(Perfrazuojant Aristotelį, per stiprus lietimas žaloja. O per stiprus žiūrėjimas? Ar to paties nebūtų galima pasakyti ir apie spoksojimą?)
Kaip reikštis ir teigti save? Negi vienintelės išeitys – arba slėptis, arba paklusti tam, kas primetama? Gal šokis gali padėti išsivaduoti iš suvaržymų arba, kitaip sakant, mesti juos šalin..?

Savo refleksijomis apie spektaklyje aptariamą tematiką pasidalins filosofė Nida Vasiliauskaitė ir sociologė/antropologė Daiva Repečkaitė.

Choreografija, režisūra: Gilija ir Henrikas Žukauskai
Muzika: Algirdas Veževičius
Spektaklio trukmė: apie 30 min