„Girios liturgija“ Kultūros naktyje

Birželio 17 d. Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Bokštų g. / Savičiaus g. kampas)19.00, 21.30, 23.00 val. 20 min. trukmės spektaklį „GIRIOS LITURGIJA” atliks šokio grupė „Spokšok” (VšĮ „Dialogų portikas”). Šokio spektaklis sukurtas Sofijos Čiurlionienės poemos „Giria žalioji”, kurią autorė dedikavo M. K. Čiurlioniui, motyvais. Būtent dėl to „Girios liturgijoje“skamba M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške” (Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras). Šiuolaikinio šokio spektakliui poemą pritaikė ir ją remiksavo garso režisierius Algirdas Veževičius.

GIRIOS LITURGIJA
Rytų krikščioniškoje dvasinėje tradicijoje gyvavo supratimas, kad visos gyvybės formos savo įvairovėje yra tarpusavyje susijusios ir aktyviai bei nepakartojamai dalyvauja besitęsiančioje kūryboje. Gamta buvo regima kaip judesys, apimantis gimimo davimą, apsaugą, tausojimą ir gyvenimo nykimą. Mirimas – menas, integrali gyvenimo dalis. Tad ne išlikimas, o kooperacija ir sinergija yra gyvenimo sinonimai. Toks požiūris išlaisvina iš susitelkimo į save ir gali paskatinti kovoti prieš ekonomika grįstą gyvenimo eksploataciją, įsitraukiant į socio-ekologines teisingumo praktikas.
Giria mums simbolizavo dinaminę terpę, kurioje pražysta gražiausios žmonijos svajonės, subręsta ryžtas tauriems darbams. Toje „žalioje” – jau esančioje, bet vis dar tebesikuriančioje – girioje „išauginamas” savimaršiškas polėkis, vikrumas ir jėga, reikalinga žygdarbiams… Joje atgyja drąsa gyventi (ir mirti) ir aidu kartoja iš istorijos girių glūdumos sklindantį šauksmą: „Aš nebijau nieko, nes tam esu gimusi!“(Žana d‘Ark)
Ateikite ir tapkite Jus „liečiančio” beveik liturginio veiksmo dalyviais!

su tekstu

„Girios liturgija“ yra projekto „Ramintoja. Meno sandėlis”, skirto „Kultūros nakčiai“, dalis. Specialiai šiai erdvei sukurtais šiuolaikinio meno kūriniais pirmąsyk bus mėginama grąžinti sakralinei erdvei, sovietmečiu tapusiai sandėliu, kultūros vietos reikšmę. Projektas greta įvairių Vilniaus istorijos ir šiandienos interpretacijų, pateikia ir bažnyčios kaiminystėje gyvenusio M.K. Čiurlionio dvasinį palikimą. S. Čiurlionienės 130-mečio pažymėjimas šokio spektakliu „Girios liturgija“ bažnyčioje nėra atsitiktinis: anuomet paverstos šv. Andrejaus cerkve šventovės bokštas buvo matomas pro M. K. Čiurlionio nuomoto kambario (Savičiaus g. 11-6), kuriame ši pora žengė pirmąjį žingsnį savo sužadėtuvių link, langą.

Organiztoriai: M. K. Čiurlionio namai, Alvydas Babraitis, Vilniaus dailės akademija ir VšĮ „Impetus musicus“